Referencie

Odborné referencie

 • Mgr. Martin Pach PhD. (Board Academy)
  > > >

  S Dr. Štefanom Čuvalom sme spolupracovali na FTVŠ UK pri výučbe a na odborných seminároch. V dnešnej dobe priemernosti a formalizmu je radosťou vidieť odborníka, ktorý svoje úžasné nadanie a odbornosť dáva do služieb ľudí, ktorí to potrebujú. Svojou pedantnosťou, zodpovednosťou, cieľavedomosťou, kreativitou a nadhľadom sa vypracoval na jedinečného odborníka vo svojom obore. Navyše má dar pracovať s ľuďmi, počúvať ich, empaticky zdieľať s nimi ich starosti, čo je pri našej práci nevyhnutný predpoklad. Jeho schopnosť pomôcť vhodným spôsobom, vo vhodnom čase a navyše s úsmevom je neoceniteľná. V mnohých prípadoch preukázal svoju odbornú erudovanosť, v krízových situáciách schopnosť efektívnej improvizácie a dôslednosť. Na svojom mieste vždy odviedol dokonalú prácu bez potreby akéhokoľvek dodatočného zásahu či pomoci. Rozhľadený človek, v ktorom sa skĺbila ľudskosť a odbornosť. Rozhodne odporúčam Dr. Čuvalu ako experta na rozvoj osobnosti.

 • Doc. PhDr. Eugen Laczo PhD.(atletický a kondičný tréner)
  > > >

  Štefan Čuvala ma zaujal na škole nielen ako študent, ktorý sa zaujímal o nové poznatky týkajúce sa športu, ale aj svojimi ľudským vlastnosťami. Naša spolupráca aj z tohto dôvodu bola niečo viac ako len vzťah učiteľa a žiaka. Po skončení magisterského štúdia pokračoval v internej vedeckej ašpirantúre a tam to už bol skôr vzťah dvoch kolegov, ktorí sa navzájom dopĺňali – jeden mladistvým entuziazmom a záujmom dozvedieť sa z oblasti športového tréningu čo najviac a druhý skúsenosťami a vedomosťami, ktoré mu rád sprostredkoval vidiac jeho skutočný záujem.
  Pri konzultáciách a spracovaní jeho dizertačnej práce sa ukázal ako húževnatý, cieľavedomý a trpezlivý študent, ktorý bol často týmito vlastnosťami inšpirujúcim aj pre mňa. Je schopný samostatne a kreatívne pracovať, citlivo a nezištne odovzdávať svoje poznatky. Svojimi korektnými komunikatívnymi schopnosťami a ľudskými vlastnosťami vie získať ľudí pre cieľavedomú prácu čo je v oblasti športu mimoriadne cenné.

 • PhDr. Andrea Berešová PhD.
  > > >

  Štefan Čuvala je človek, ktorého si nesmierne vážim nielen pre jeho pracovné, ale aj ľudské kvality. Patrí k ľuďom, ktorí tvrdo na sebe pracujú a kráčajú odhodlane za svojim cieľom. Dokážu čeliť prekážkam a neboja sa výziev, ktoré im život ponúka. Čo je však najdôležitejšie, vždy sa chovajú ľudsky k sebe i svojmu okoliu a nehladia len na svoj vlastný prospech, čo sa dnes príliš 'nenosí'.
  Podarilo sa mu pomerne v mladom veku dosiahnuť to, po čom mnohí z nás celý život túžia. Stal sa špičkou vo svojom odbore. Byť úspešným si však vyžaduje okrem vzdelania množstvo úsilia a sebazaprenia, ktoré zvládnu len tí najsilnejší. Štefan Čuvala k nim nesporne patrí.
  Je pre mňa cťou, že som mala možnosť pôsobiť po jeho boku. Prajem všetkým, mať vo svojom tíme takýto skvost.

Referencie klientov

 • Silvia(50 rokov, top manažérka v bankovníctve)
  > > >

  Zabehnúť svoj prvý maratón v 49tke?  Aj keď nemáš za sebou žiadnu históriu športovca a si úplne normálna žena, ktorá si iba v rámci redukcie životného stresu (a samozrejme aj váhy :)) dala novoročný záväzok, že zabehne 10km? Áno, dá sa. Chce to 'iba' profesionálne zostavený tréningový plán. Štefan mi ho napísal individuálne našitý na mieru mojich schopností aj neschopností :) Vystihol ma presne - zabehla som! Potom to už išlo závratne rýchlo... polmaratón bol úžasná skúsenosť, maratón už skutočná výzva. Som si však istá, že bez cielene vedeného Štefanovho koučingu zameraného na moju mentálnu motiváciu a primerané stravovanie by táto 12 mesačná skúsenosť nebola úspešná. Števo má prirodzenú schopnosť a autoritu kouča, ktorý sa nevnucuje a zároveň to s vami myslí vážne. Ani nevieš ako, a už sa berieš vážne aj ty a makáš...

 • Dana(45 rokov, podnikateľka)
  > > >

  Ak by som túto referenciu na Števa mala postaviť len na jednom slove, určite by to bolo PROFESIONÁL. Pre ľudí, ktorí majú zadefinovaný cieľ, avšak problém sa k nemu dopracovať, jednoznačne odporúčam cvičenie pod jeho vedením.  Jeho tréningy nie sú improvizované, vidieť, že o každom z nich  premýšľa a príde pripravený, avšak vždy je schopný prispôsobiť ho môjmu aktuálnemu fyzickému stavu.  Vďaka plynulému stupňovaniu náročnosti tréningov a  neustálemu zvyšovaniu požiadaviek na môj výkon prichádzajú pozitívne výsledky v tvarovaní a držaní tela, vytrvalosti, v sile a kondícii. Počas roka, ktorý s ním trénujem,  som nemala pocit stagnácie, monotónnosti alebo nudy. Práve naopak.  Števo ovláda  neuveriteľný zásobník cvikov, takže prípadní záujemcovia sa nemusia obávať, že budú len zdvíhať  činky a posilňovať na strojoch.  Napriek tomu, že tréningy sú náročné, vždy mi rýchlo ubehnú nakoľko ich  robí dynamickými, pestrými a zaujímavými. Okrem profesionálneho prístupu a schopnosti motivovať a posúvať ma tam, kam si myslím, že nemám potenciál sa dostať, vyzdvihujem jeho odbornosť a praktické skúsenosti.  Poznatky, ktoré získava neustálym vzdelávaním sa,  aplikuje v práci s klientmi, vďaka čomu sa všetci blížime k našim cieľom rýchlejšie, než keď by sme išli cestou amatérskeho „pokus - omyl“. 

 • Monika(39 rokov, administratíva)
  > > >

  Trénujem so Števom niečo cez rok a na začiatku by som neverila, na aké rôzne pohybové aktivity, ktoré som predtým principiálne odmietala, sa mu podarí ma namotať. Po roku poškuľujem po triatlone a to som na začiatku nebola schopná odbehnúť na páse 500m vkuse a neplávala som vôbec... Čo najviac oceňujem je Števov vysoko profesionálny prístup, spoľahlivosť, výborný time management a nekončiace sa vzdelávanie v oblasti športu, zdravia aj výživy. Vystavia tréningový plán podľa individuálnych potrieb a aj napriek nečakaným udalostiam, ktorými mu plán opakovane nabúravate, vždy s vami trpezlivo smeruje k cieľu, ktorý si na začiatku stanovíte. Počas mesiaca si udržuje prehľad o aktuálnom priebehu všetkých vašich tréningov a na individuálnych aj skupinových tréningoch rešpektuje momentálne nastavenie vášho tela aj ducha. Trénuje systematicky, samotné tréningy vedie kreatívne a rozhodne vás dotlačí k nadštandardným výkonom. Nakoniec, za všetko hovoria výborne výsledky jeho zverencov na súťažiach - palec hore! A Števko, mám Ťa rada, aj keď to niekedy počas tréningu tak nevyzerá... 

 • Zuzana(39 rokov, matka a business coach)
  > > >

  Myslela som si, že trénera nepotrebujem, ale rýchle a prelomové výsledky manžela trénujúceho so Števom ma nahlodali to skúsiť. Práve som z amatérskeho behu prechádzala na amatérsky triatlon. Števo s nami pracuje „na diaľku“, t.j. dostávame tréningový plán a posielame dáta, ale aj tak to má veľký zmysel. Páči sa mi, že je naozaj odborník, vie čo robí, vie ako dosiahnuť výsledky. Pracuje s celým človekom, motivuje, počúva, sám sa vyvíja a posúva dopredu v prístupe. Je k dispozícií a reaguje, a to aj v dobe, keď ma toho naozaj veľa. Kladie veľký doraz na zdravie a úpravu celkového životného štýlu. Záleží mu na nás, aj na športe, a to je super pocit, veľké povzbudenie a opora. A výsledky? Stále sa zlepšujem výkonnostne, hrozne ma to baví a chcem ešte dlho pokračovať. Teším sa, že Števko bude pri tom.

 • Zuzana(22 rokov, tenistka)
  > > >

  Zapálený, sústredený, energický, dynamický,

  tvrdohlavý, presvedčivý, 'najmúdrejší', starostlivý,

  intenzívny, kreatívny, uštipačný, motivačný, 

  pohotový, obetavý, zvedavý a občas hravý,

  smelý, priamy, pozitívny, vnímavý a konštruktívny...

  a to je ešte iba pondelok, sedem hodín ráno!

 • Michal(36 rokov, lyžovanie)
  > > >

  So Števom sa poznám asi 5 rokov. Poznám ho ako cieľavedomého, zodpovedného, poctivého športovca a človeka. Ako s trénerom s nim spolupracujem už tretiu sezónu. Za tu dobu som sa s jeho pomocou posunul, v oblasti mojej kondičnej prípravy na šport, ale aj mentálne. Števo vie vždy motivovať človeka pokračovať v práci, povzbudiť keď treba, ale pri tom je dostatočne nekompromisný a tvrdý. Pri tréningu disponuje snáď nekonečnou zásobou cvikov, dá sa povedať, že som s ním za tu dobu nemal dva rovnaké tréningy. Neustále sa vzdeláva, či už v oblasti kondičnej prípravy, alebo rehabilitácie. Po zraneniach mi vždy fundovane a cielene nastavil plán tak, aby som sa v čo najkratšom čase vrátil späť  do pôvodnej sily a kondície. Jediné čo by som mu vytkol, sú jeho problémy s počítaním, keď vám povie 12 opakovaní väčšinou ich urobíte (minimálne) 14, nikdy však nie menej...

 • Kubo(35 rokov, tréner/mtbiker, exfutbalista :-))
  > > >

  Ako hobby horský cyklista, som koncom roka 2012 poprosil Števa o pomoc s prípravou na jeden náročný MTB pretek v Taliansku. Nielenže hneď súhlasil a nezištne mi pomohol, ale od základu zmenil môj pohľad na (moje) športovanie ako také. Príprava na pretek Sella Ronda Hero 2013 ma neskutočne nakopla a ta eufória ma drží ešte aj dnes ;))

  Štefana poznám nielen ako trénera, ale aj ako športovca. Spoločne sme boli členmi viacerých štafiet P´art of Heart na rôznych športových podujatiach (Slovakman, Štefánik Trail, atď. ....), takže viem, že s rovnakou húževnatosťou s akou preteká, pristupuje aj ku svojim klientom. Ako tréner je veľmi priamy, precízny a tréningy (tréningové plány) sú vždy perfektne pripravené. Rovnako je aj veľmi tvrdý a prípadne poľavenie priamo počas tréningu a aj mimo neho (životospráva, regenerácia, dodržiavanie tréningového plánu,....) vám dá primerane najavo ....samozrejme s následkami ;-)

  Čo je ale na Števovi najdôležitejšie nie je iba to, že veľmi dobre vie čo robí, že vám pomôže po športovej a zdravotnej stránke a že ako tréner a športovec ide vždy naplno. Števo je hlavne neuveriteľne ľudský a milý, vždy a za akýchkoľvek okolností pripravený vám pomôcť. 

  Takže ak hľadáte trénera so srdcom, našli ste ho! Vitajte v rodine P´art of Heart...

 • Jindřich(41 rokov, manažér v banke)
  > > >

  Števa jsem objevil na základe doporučení kolegyně z práce, kdy jeho tréningy  byly často  předmětem našich obědních diskusí. A už tenkrát ho předcházela pověst trenéra, který ví co děla a hlavně pomáhá dosáhnout výsledky.

  Se  Števem spolupracujeme dálkově. Já se snažím, někdy lepe a někdy hůře,  plnit jim navržený tréninkový plán a informovat ho zasíláním svého tréninkového deníku. Dost často dostavám zpětnou vazbu na jednotlivé tréninky i pres Garmin Connect. Bohužel tam se těžko něco schovává, takže Števo má hodně dobrý přehled, kdy se něco nedaří a kdy naopak.

  Na Števovi oceňuji jeho zapáleni pro věc, schopnost poradit, povzbudit, ale i usměrnit a zaměřit pozornost směrem, který vás ani nenapadne. Také si cením jeho schopnost rychle reagovat na dotazy a připomínky.

  Naši spolupráci hodnotím fantasticky. Všechny moje roční cíle, jsem překonal a už přemýšlím co dal. A hlavně, člověka to baví, když vidí výsledky a posun správným směrem.  Števo díky moc.

 • Juraj(44 rokov, pracovník v IT sektore)
  > > >

  Mojou primárnou motiváciou na začiatok spolupráce so Števom, bolo dosiahnutie svojho športového cieľa. To, že ma šport často bolel v dôsledku predchádzajúcich úrazov, som bral ako nevyhnutnú daň za zanedbanú poúrazovú rehabilitáciu v mladosti. Bol to fakt s ktorým som sa zžil, snažil sa nikoho tým nezaťažovať a ani Števovi som to nepociťoval za nutné zdôrazňovať.

  Napredovanie a zlepšovanie sa v športe vďaka Števovi je pre mňa potešiteľné, ale stále viac si uvedomujem, že oveľa dôležitejší je „vedľajší“ produkt našej spolupráce. Šport ma prestáva bolieť! Neprišlo to zrazu, tak ako úľava po zázračnom „Ibáčiku“, ale pomaly a postupne.

  Ak sa chcete zlepšiť, schudnúť, potrebujete motiváciu, alebo chcete vyzerať postavou ako Brat Pitt v Legende o vášni J ...nájdite si trénera. Je to efektívnejšie a v konečnom dôsledku aj lacnejšie.

  Ale ak chcete, aby Vás šport aj nebolel, alebo Vám z dlhodobého hľadiska neškodil, je nutný naozaj dobrý tréner, tréner odborník. Tréner, ktorý sa nesnaží na každého aplikovať rovnaké postupy, tréner ktorého kvalifikáciou nie je len jeho vypracovaná postava a odborný rast sa nezastavil prevzatím vysokoškolského diplomu na FTVŠ. Tréner, ktorému záleží na Vás a je ochotný radšej spomaliť napredovanie, ak by to malo byť na úkor Vášho zdravia. 

  Tak ako som sa ja za tri roky našej spolupráce posunul tak isto vidím, že aj Števo sa vzdeláva, hľadá nové možnosti.  Nespolieha sa len na svoje skúsenosti, ale inšpiruje sa aj na prednáškach a kurzoch.

  Za to, čo pre mňa robí mu patrí vďaka. 

  PS: A samozrejme vrele odporúčam. Určite nie je jediný a ani (zatiaľ) najlepší  :) ...ale to čo robí, robí poctivo a dobre.

 • Lucia(27 rokov, projektový manager)
  > > >

  Števo dokazál, čo mnohí pred ním nie :-). Za naozaj krátky čas, počas ktorého spolupracujeme sa zo mňa stáva úplne iná osobnosť a nie len po fyzickej ale najmä psychickej stránke, čo je pre mňa a myslím, že aj pre mnohých, čo ma poznali a poznajú veľkým SECRET ako to dokázal. Odpoveď je jednoduchá, Števo je sám o sebe osobnosť, ktorá vie, čo robí a stačí, aby ste chceli a zároveň len prijímali, to čo Vám ponúka. V tomto prípade som úplný sebec, pretože ja si to beriem všetko a bez pardónu a síce to z veľkej časti počas tréningov bolí a namiesto 'vystylovanej cicušky', ktorá sa tešila z nových topánok sa zo mňa stáva človek, ktorý si váži radu, ktorá bude znamenať, že prídem do cieľa! Števo je úžasný tréner, kritický kritik :-), skvelý športovec a častokrát aj psychológ. Teraz by malo nasledovať: A vrelo odporúčam spoluprácu!!! Ale sorry, som stále sebec a Števo je naozaj jeden z tých najlepších 'koordinátorov' a nebudem riskovať konkurenciu na pretekoch ;-P, tak len si ďalej trénujte, tak ako doteraz - BEZ ŠTEVA = BEZ VÝSLEDKOV!!!

 • Tibi(48 rokov, spinningový inštruktor)
  > > >

  Štefan je človek, ktorého som stretol v jednom nenápadnom malom fitku. Pôsobil kľudne, rozvážne, jeho gestá boli zrozumiteľné a jasné a klienti s ktorými pracoval pôsobili spokojne. Nakoľko som aj ja potreboval pomocnú ruku ktorá by ma viedla, oslovil som ho a on súhlasil. Pod jeho vedením som sa posunul omnoho ďalej a cieľ ktorý som si stanovil som ľahko dosiahol. Pochopil som že pod Štefanovým vedením sa dajú dosiahnuť vyššie a náročnejšie ciele a Štefan mi dodal odvahu a chuť vydržať. Možno je to aj tým, že vo chvíľach, keď sa Vám zdá, že už ďalej nevládzete Štefan pripojí k svojmu profesionálnemu prístupu aj priateľské, ľudské slovo. Na vlastnej koži som sa presvedčil, že moja voľba bola dobrá. Každý kto sa chce posunúť ďalej a vyššie zvolí správne ak si vyberie Štefana, ktorý nebude len prísnym trénerom ale aj správnym kamarátom.

 • Ján(34 rokov, realitný maklér)
  > > >

  Mal som tú česť a možnosť  splniť si svoj životný sen pod vedením trénera. Bol  ním práve Štefan, pretože sa poznáme od detstva, pretože sme sa stretli po dlhšom čase v správnu chvíľu na správnom mieste. Počas spoločne vedenej prípravy som ja „makal“ a Števko pripravoval tréningový plán, zhodnocoval pokrok, pristupoval profesionálne, nebol priestor na výhovorky. Za ten čas čo sme spolupracovali sa v mojom tele odohrala obrovská kopa zmien, psychických i fyzických, spoločne sme oslavovali všetky pokroky. Tréningový proces prispôsobený k naplneniu môjho sna bol v každom mesiaci nabitý, fyzicky náročný ale zvládnuteľný.  Okúsil som ako chutí pocit zabehnúť maratón, siahol som na momentálne dno svojich možností, nevzdal som sa.

  Za to všetko musím poďakovať  práve trénerovi.

  Števo ,  ďakujem.

 • Tomáš(24 rokov, ski cross lyžiar)
  > > >

  Stevo started working with me in early 2011. After years of self-training, this was an eye-opener for me, and I realised that a good coach is indispensable. I often used to have back pain and I knew that my body is unable to perform at 100%, which also led to injuries... After only two months of training, I felt much better and the back pain completely disappeared. Trainings with Stevo are very challenging, but they are also very efficient. He can be very supportive in the most difficult moments, and believe me, slacking off is not an option. If Stevo instructs you to do 20 reps and you manage only 19, you start the whole series over again. At that moment, you hate his guts, but once the training is over, you feel great :)

  I am fully convinced I will be able to transfer the litres of sweat from my summer conditioning to my next skiing season and achieve significantly better results...

 • Janka(49 rokov, grafik a webmaster)
  > > >

  Pod Števovým vedením trénujem od jesene 2008. Obrátila som sa naňho po roku a pol pretekania a intuitívneho tréningu. Chcela som sa zlepšiť, preto som potrebovala odbornú radu a usmernenie - a našťastie som našla skvelého trénera a priateľa (ktorý nado mnou nezlomil palicu hneď v úvode.... )
  Individuálny tréningový plán, pripravený „na mieru“, je prispôsobený okolnostiam, ročnému obdobiu, mojim aktuálnym cieľom a aby som sa náhodou nenudila, tak ho mám vždy aj niečím spestrený... a vďaka Števovej schopnosti poradiť, motivovať a povzbudiť, som sa naozaj zlepšila a tiež vyskúšala aj iné aktivity, čo ma predtým ani nenapalo... a dúfam, že sa posuniem ešte nejaký ten kúsok...
  Ak máte svoje ciele a dostatok pevnej vôle, skúste to - Števo je naozaj perfektný!

 • Ľuboš(42 rokov, podnikateľ)
  > > >

  Viac ako 10 rokov ma trápili bolesti v krížovej časti chrbtice, čo bol dôsledok mojej sedavej práce a pozostatok zranenia z mojej aktívnej hokejovej minulosti. So Števom spolupracujem zhruba jeden rok a žiadne bolesti už dlhšiu dobu nemám. Konečne sa cítim dobre.

 • Lucia(28 rokov, IT špecialista, aj keď to IT je tam celkom zbytočné)
  > > >

  Tréner: spoľahlivý, prísny – vhodné pre lenivcov orientujúcich sa na výsledky, milý, prispôsobivý
  Tréningy: náročné, ale stoja za to...

 • Peter(32 rokov, technológ)
  > > >

  S tréningom som začal z dôvodu mojich pretrvávajúcich zdravotných problémov s chrbticou, ktoré boli dôsledkom diagnózy a mojej ektomorfnej postavy. Po prvotnej diagnostike som začal cvičiť podľa navrhnutého tréningového programu a stravovať sa podľa odporúčaní. V priebehu 4 mesiacov som nabral svalovú hmotu, (pribral som cca 5kg) a moje problémy s chrbticou boli vďaka dennodenným kompenzačným cvičeniam ďaleko menšie. S tréningom som nadmieru spokojný. Tréningový program bol „ušitý“ priamo na moju postavu a schopnosti, čo ma veľmi teší. Naviac, aktívny prístup trénera na diaľku ma prijemne prekvapil a motivoval k ďalšiemu postupu.

 • Vlasta(56 rokov, robotníčka)
  > > >

  Štefan je podľa mojej osobnej skúsenosti vo svojom obore veľmi fundovaný, tomu čo robí aj rozumie a týmto životným štýlom aj žije. Ako jeho klientka s poškodenou chrbticou sa pravidelne venujem špeciálnym cvičeniam z programu, ktorý mi vytvoril a rýchlej chôdzi (nordic walking). Môj stav sa nielen stabilizoval, ale i výrazne zlepšil. Hoci si stále musím dávať pozor na chrbát, necítim dennodenne bolesti. Chôdza mi pomohla nielen fyzicky, ale i psychicky. Keď mám problém idem ho rozchodiť. Viem, že Štefan sa riadi heslom, ktoré opakuje i mne, že len tam, kde je vôľa je i cesta. Prajem mu veľa šťastia v práci, ktorá pomáha iným.

 • Alexandra(33 rokov, grafička)
  > > >

  Cvičiť som začala v septembri 2008 a cvičím dodnes , čo je úspech sám o sebe. Ale sama by som to nedokázala, vďačím za to vo veľkej miere svojmu trénerovi Števovi. Mojim prvotným cieľom bolo schudnúť, čo sa aj podarilo. Najviac oceňujem prispôsobenie tréningov presne pre mňa - podľa mojich možností a schopností, pozitívnu motiváciu, aby som prekonala svoje limity a kopec užitočných rad, ktoré ma posúvajú ďalej.
  A ako bonus - vyjadrenie manžela: 

  Milan (35 rokov) - Ďakujem Števovi, že trénuje moju manželku, ktorá si vždy od nás trochu oddýchne, naberie silu a potom sa o nás viac vládze starať! A samozrejme, je aj krajšia, čo ako manžel oceňujem :)

 • Ladislav(58 rokov, podnikateľ)
  > > >

  Na odporučenie svojich dospelých synov som sa začal zamýšľať nad svojou telesnou hmotnosťou a aj kondíciou. Rozhodnutie padlo, že sám asi nebudem mať dostatok motivácie a tiež potrebujem odborné vedenie, aby som dosiahol nejaké výsledky. So Štefanom som sa stretol prvý krát pred 3 a pol rokom náhodne v posilňovni, kde vtedy trénoval. Hneď od prvého tréningu sme si začali dobre rozumieť pre jeho priateľskú povahu. Neskoršie som prišiel na to, že problematike veľmi dobre rozumie a dokázal mi pripraviť individuálny cvičebný plán aj s odporučeniami ohľadne zdravej výživy. O Štefanových kvalitách vo vedení tréningu svedčí aj to, že sa mi podarilo v rámci možností udržiavať pravidelnosť cvičení, ktoré už tak dlho trvá. Štefan má empatickú povahu, veľmi dobrý profesionálny prístup a vždy po tréningu odchádzam zničený, ale s lepšou náladou.

 • Zuzana(34 rokov, interiérová dizajnérka)
  > > >

  Som veľmi šťastná, že takého skvelého človeka a trénera akým je Števo som stretla.
  Obdivujem jeho trpezlivosť, ktorú so mnou pri každom cvičení má, pretože neznášam cvičiť a on ma vie vždy motivovať. Ďakujem Ti Števo a dúfam, že nejaké to kilo spoločne ešte naberieme.

 • Lenka(26 rokov, podnikateľka)
  > > >

  Priberať je v živote ľahké. Človek len je, leží a kilá pribúdajú. Tak sa to aj stalo v mojom prípade. Až jedného krásneho dňa som si sadla pred zrkadlo (nie úmyselne, ...som sa obliekala :) ) a to čo som v zrkadle videla sa mi vonkoncom nepáčilo. Ani zdravotne som sa už necítila dobre, príšerne ma bolel chrbát. Keďže som nevedela ako začať s cvičením, tak som sa odhodlala nájsť si trénera. Nechcela som vypracovaného športovca s obrovskými bicepsmi, nevzbudzujú vo mne dôveru a keďže som hanblivá, tak by som sa pri ňom sama necítila dobre. Našťastie som natrafila na milú slečnu v jednom fitnes centre, ktorá mi podľa mojich požiadaviek odporučila Števa. Bola som hneď na úvod milo prekvapená prístupom :) Veľmi sa mi páčila jeho priamosť, že sa so mnou “nepáral“ a povedal mi na rovinu čo a ako. V ten moment sa mi zapáčil :) ako tréner :) Bola som nadšená z cvičenia, pretože moje kilá išli na moje prekvapenie rýchlo dole a sebavedomie mi stúpalo. Pri každom jednom tréningu som sa cítila silnejšia a to čo som nezvládala na začiatku mi časom išlo ľahšie. Dokázal ma natoľko naštartovať a motivovať, že som nechápala :) Tešila som sa na každú hodinu. Ani neviem, či som bola s niečím nespokojná. Števka odporúčam všetkým, ktorí sa rozhodnú urobiť zásadné zmeny vo svojom živote.

 • Mária(50 rokov, učiteľka)
  > > >

  So Števom cvičím už tretí rok a som maximálne spokojná. Aj vďaka nemu sa pre mňa stalo pravidelné cvičenie relaxom. Po takom dlhom čase moja výkonnosť stúpla a aj keď ja si myslím, že som dosiahla už maximum, vďaka jeho vedeniu a prístupu sa stále posúvam ďalej. Je prísny a náročný, no vie aj pochváliť a povzbudiť.

 • Lucia(modelka, vizážistka)
  > > >

  Števko je výborný tréner, ktorý dokázal odstrániť a spevniť problematické partie na mojom tele. Svojim špecificky zameraným tréningom mi nielen vizuálne, ale aj po zdravotnej stránke veľmi pomohol. Radosť s nim spolupracovať, keďže je to veľmi príjemný človek. Vysoko odporúčam všetkým ženám i slečnám.

 • Peter(28 rokov, profesionálny hokejista HC Ocelaři Třinec)
  > > >

  Pišta je môj veľmi dobrý kamarát, pripravoval ma na hokejovú sezónu 2009/10. Osobne môžem vysloviť maximálnu spokojnosť s jeho trénovaním, prístupom k tréningu, profesionalite a všetkým čo k tréningu patrí. Výborné pochopil presne to, čo ako hokejový brankár potrebujem, tréningy boli naozaj kvalitne a perfektne ma pripravili na celú sezónu. Napriek tomu, že sme kamaráti, vôbec ma nešetril a dokázal ma fantasticky motivovať. Okrem kvalitných trénerských schopnosti a skúseností, Števko je predovšetkým skvelý človek, na ktorého je spoľahnutie aj vo veciach nesúvisiacich so športom, čoho si u neho nesmierne cením. Môžem iba odporučiť.

 • Andrej(27 rokov, kancelárska krysa)
  > > >

  Čo povedať k Števovým tréningom? Snáď to najlepšie opíše hneď môj prvý zážitok s ním. Prvý tréning sme sa stretli v posilňovni a ja som bol hneď natešený, že skočím na stroje a budem „lámať železo“. To ma Števo hneď ukludnil: „ Stroje na tie môžeš rovno zabudnúť, maximum čo budeš mať dnes v rukách je metla.“ To som sa naňho pozrel či je úplne v poriadku a zašomral: „Čože?“ Lenže to som sa poriadne mýlil, ...metla zlomila moje sebavedomie :-) Nasledovalo ďalších pár týždňov nenápadných tréningov, ktoré neboli fádne, naopak boli zábavné a aj dosť náročné. No vďačím mu za to, že ma konečne nebolí chrbát, dám sa do nohavíc do ktorých som sa dlho nedal, ale hlavne mám zo seba zase dobrý pocit, keďže žiadna metla ma teraz nezlomí :-)

 • Silvia(45 rokov, ekonómka)
  > > >

  Števo je v prvom rade veľmi milý a príjemný chalan, ktorý inteligentným spôsobom dokázal zvládnuť dve ukecané a rozjarené baby a prinútil ich mlčať a cvičiť :-) museli sme poslúchať :-))) Cvičenie vždy veľmi rýchlo ubehlo a ten pocit, keď sme zvládli aj záverečné cardio.... keď sa moja spolu cvičenka uzdraví, opäť začíname, už sme dohodnutí

 • Martin(28 rokov, matka v domácnosti – architekt)
  > > >

  Čo som potreboval: zlepšiť kondíciu, odstrániť bolesti chrbtice a všetky problémy spojené so sedavou pracou, ..... výsledok: perfektný !!!! Výborný, motivačný, profesionálny, ale zároveň osobný, prístup 'bez zľutovania', komplexný tréning na mieru, po krátkej dobe odstránenie všetkých neduhov sedavej práce, nárast kondície. Baví Vás to, keď vidíte na sebe výsledky. Na záver: radosť cvičiť s takým trénerom.

 • Jolana(57 rokov, dôchodkyňa)
  > > >

  S trénerom Štefanom som bola veľmi spokojná. Ku tréningom pristupoval odborne a citlivo, pričom oceňujem jeho priateľskosť a nekompromisný prístup. Výsledok bol uspokojivý, ale žiaľ po skončení tréningov sa prirodzene môj pôvodný stav nadváhy vrátil. Jednoznačne všetkým tohto skvelého trénera odporúčam a zároveň mu želám veľa úspechov.

 • Erika(50 rokov, skleróza multiplex)
  > > >

  S trénerom Štefanom Čuvalom cvičím asi tri roky, väčšinou trikrát týždenne. Tréningy mi prospievajú zdravotne aj psychicky. Jednak je nepochybné, že pohybová aktivita je nevyhnutná nielen pre mňa, ale pre každého. Trénera si vážim ako človeka, ktorý pozitívne obohatil môj život. Veľkým plusom pre mňa je jeho nefalšovaný záujem o svoju prácu a neustále hľadanie nových možností, ako mi “ušiť” zostavu cvikov na mieru, ktorá je daná mojimi zdravotnými obmedzeniami. Môj život je teraz živší a svetlejší.

 • Andrej(29 rokov, vozíčkar)
  > > >

  So Števom spolupracujem asi rok, je to fajn človek a kamarát . Ale pozor! v posilňovni sa zmení na strašné zviera , ktoré vás nenechá vydýchnuť. Inak je to najschopnejší tréner s akým som spolupracoval a absolútny profesionál, vždy ochotný pomôcť a poradiť. Pre tých čo chcú na sebe „makať“ a posúvať sa ďalej ho vrelo odporúčam.

 • Miloš(50 rokov, vozíčkar)
  > > >

  Štefana Čuvalu som spoznal v období po Paralympiáde v Pekingu 2008. V tom čase zodpovední ľudia zo SPV i SZTPŠ pracovali na dôslednejšej koncepcii fungovania športovcov s telesným/zdravotným postihnutím. Trénerom atlétov, športovcov s postihnutím sa stal Štefan a fungovanie športovcov nabralo “nový dych”. Ako v tréningovom úsilí, samozrejme i v súťažiach, kde títo športovci reprezentujeme Slovensko nielen športovým výkonom, ale aj ako ľudia, ...ľudia hrdí na seba, na svoje spoločenské vystupovanie. V roku 2009 ako športovec-reprezentant vnímam prácu, úsilie a samozrejme ľudské kvality Štefana Čuvalu vysoko pozitívne. Tréningové úsilie je práca, ktorá má priniesť konkrétne športové výsledky. Ako reprezentant Slovenska v ľahkej atletike mám bezpochyby individuálne ciele. Som presvedčený o tom, že v spolupráci s trénerom Slovenskej atletickej reprezentácie doktorom Štefanom Čuvalom dosiahnem konkrétne športové výsledky.

 • Martin(25 rokov, manažér)
  > > >

  Tréningy boli vedené načas, profesionálne a vždy doplnené novými prvkami. Čo sa týka motivácie a progresu záťaže, bol som vždy milo prekvapený a nikdy som nemal pocit, že tréning bol 'zbytočný'. Ocenil som i možnosť kompromisov sa s trénerom dohodnúť na čo by sme sa zamerali a čo ja očakávam s tým, čo on ako profesionál považuje za potrebné; rady, ktoré sa týkali stravovania mi pomohli udržať si váhu a ďalej sa s ňou naučiť pracovať.

 • Katarína(32 rokov, žena po pôrode)
  > > >

  Števo je veľmi prísny a dôsledný tréner, aj s nami 'posrandoval', zaujímal sa o všetko, čo súviselo s tréningom (strava, spánok, práca). Motivoval nás 'makať' za čo mu ďakujem, lebo na výsledky som bola pyšná, hoci ja som bola ten, kto potil krv a on stál pri mne a opakoval: 'Len vydrž!'

 • Petra(27 rokov, zamestnanec poisťovne)
  > > >

  Veľmi ľudský prístup. Motivátor, pozitívny človek, ktorý svojho zverenca vždy naštartuje, povzbudí a podporí. Tréningy boli zakaždým pripravené a premyslené. Samozrejme zohľadňovali aktuálny stav cvičenca. A k tomu môžem dodať ešte to, že som spoznala skvelého človeka a priateľa...
  P.S.: o tom, že som mala zakaždým týždeň 'svalovicu' radšej nepíšem, lebo by to mohlo niekoho odradiť....

 • Tinka(30 rokov, bankový úradník)
  > > >

  Neoblomný, nekompromisný a vždy pripravený na ďalšie moje nadávky, ... tréningový plán pripravený na mieru bez možnosti zmeny, čím sa aj výsledky dostavili presne ako predpokladal. Vrelo odporúčam každému, kto má odvahu to skúsiť, ... moje pocity sa nedajú vyjadriť, si proste dokonalý