Aktuality

20.06.2011

Leto výziev sa začalo...

Počas posledných dní sa atléti P’art of Heart zúčastnili na niekoľkých športovo-spoločenských akciách. Jednou z nich bol Súľovský MTB maratón, kde sa ako jediná zúčastnila Lucka Pešková, ktorá išla svoj prvý MTB maratónik. Lu robí rýchle pokroky, z niektorých chýb sa poučila, na niektoré nové opäť prišla... No cesta to bude ešte ťažká. Výsledok bol však tentoraz dobrý, ...došla :-) Samozrejme jej gratulujeme a tešíme sa na ďalšie napredovanie.

Druhá akcia sa konala v Tatrách, kde sa uskutočnil X. Memoriál Ďura Petranského – Nosičská 100ka
(cieľ vyniesť 100kg na Zamkovského chatu v čo najkratšom čase), kde chalani pripravujúci sa na Nízkotatranskú stíhačku (100km beh dvojíc) Matúš Vnenčák a Matej Fabšík, si akciu „struhli“ ako prípravný pretek.
Matej skončil na druhom mieste a Matúš na výbornom šiestom mieste. Sánka dolu „šéfe“.

Treťou akciou bol Záhorácky maratón a polmaratón, kde sa zúčastnili 3 bežci. Juraj Kaščák išiel polmaratón po dlhej pauze a v spokojnosti ho pokoril ho za 1:47h. Janko Jarábek išiel svoju výzvu, teda beh dlhý 42 195m. Beh si užíval iba prvú polku, potom prišli kŕče a troška sa vytrápil. Svoj veľký cieľ si splnil, teda dobehol. Čas sme rátali pod 3:50h, no ten sa nám na prvý raz nepodarilo zlomiť (3:57h). Janko je však spokojný a hlavne hladný po ďalších výzvach.

Ďalším, ktorý si vyskúšal maratón bol Štefan Čuvala. Vyskúšal si ho po 3 hodinovom kopcovitom bicykli, ako prípravu na Ironmana. Dokončil v kŕčoch za 3:47h. Bola to pre neho nová skúsenosť a to veľmi cenná skúsenosť.

Osobitá vďaka patrí technickým službám mesta Senice, ktoré nás na tomto podujatí opäť sponzorsky podporili.

Tibor Mišutka mal v sobotu svoj veľký deň. Zúčastnil sa totiž cyklistickej akcie Bratislava - Jasná, kde počas jedného dňa prekonal (zhruba 11h) 320km trasu. Pretek vyšiel úžasne, vietor do chrbta, bez dažďa s malým počtom pádov. Súťažiaci prekonali niekoľko kopcov, najťažším boli Donovaly. Posledný kopec do Jasnej Tibi nezosadol a celý „na šupu“ vyšlapal :-)

Týmto chcem všetkým súťažiacim pogratulovať. Úžasný víkend plný vypätia, síl, sĺz, radosti, nechýbalo nič, čo k športu patrí. Ďakujeme aj organizátorom za skvelé podujatia a všetkým našim fans (v mužskom aj ženskom rode).