Aktuality

31.05.2011

Limity...

V Rakúskom Salzkammergute sa i tento rok zúčastní mnoho cyklistov na jednom z najťažších maratónov v horskej cyklistike. Z našich športovcov by sa na tomto podujatí mali zúčastniť dvaja, konkrétne Janka Madarászová a Ján Gološinec. Janka by mala štartovať na dlhej trati (120km, 3800m prevýšenie), lenže jej štart je nateraz otázny, keďže sa pred týždňom nepríjemne zranila, keď spadla v zjazde. Janka na „Salzke“ minulý rok zvíťazila vo svojej kategórii a mala v úmysle tento výsledok zopakovať. Dôsledne sa na tento cieľ pripravovala, no zranenie ju „mierne“ pozastavilo. Nateraz nevieme predpovedať, ako rýchlo sa bude zo zranenia zotavovať. Každopádne predpokladáme, že štart na podujatí by stihnúť mala. Cieľ „zvíťaziť“ sme však prehodnotili a nastavili na „dokončiť čo najlepšie“ ...

Janko Gološinec bude na tomto podujatí súťažiť po prvý raz. Štartovať bude na najťažšej a najdlhšej trati, ktorá meria cez 211km s prevýšením cez 7000m. Táto trasa je tradujúcou legendou náročnosti, ide cez rakúske Alpy v nádhernom prostredí Hallstat – Dachstein – Salzkammergut, ktoré patrí do dedičstva UNESCO. Je to jeden z najťažších jednodňových MTB maratónov v Európe (ak nie na svete).

Janko je dlhoročný outdoorový športovec, vášnivý biker a je v jeho možnostiach súťaž dokončiť (čo je aj jeho cieľ). Trasa je rozčlenená na niekoľko úsekov, ktoré treba prejsť v časovom limite, aby športovec mohol pokračovať ďalej. Janko sa na daný cieľ pripravuje od minulého septembra. Jeho príprava prebiehala „bez-bolestne“ až do chvíle, keď musel v robote nastúpiť na smeny. To výrazne nabúralo jeho životný rytmus i harmonogram. Odvtedy sa trápime a tréningový prípravu sme museli výrazne obmedziť. Hľadáme cestu, ako skoordinovať náročné pracovné zaťaženie s prípravou na tak náročné podujatie. Veríme, že sa nám nakoniec podarí vyhrať nad komplikáciami a splniť si svoj cieľ.