Aktuality

22.05.2011

Limit

…každý má svoj vlastný a takmer každý z nás sa ho snaží prekročiť. Je čisto individuálnou záležitosťou. P’art of Heart sa snaží pomôcť ľuďom, ktorí majú rôzne výzvy spojené so zmenou hodnôt, životného štýlu a pohybu ako takého. Pomáhame ľuďom napĺňať ich ciele tým, že sa ich snažíme čo najlepšie pripraviť na test, ktorý si vybrali a ktorý ich v blízkej budúcnosti čaká.

Toto leto nás čaká veľmi veľa náročných výziev, ktoré by sme Vám chceli v krátkosti predstaviť. Poďme na to :)

P’art of Heart bude na štarte 100km behu cez hrebene Nízkych Tatier, bude sa snažiť pomôcť dostať na 8200m vysoký štít v Himalájach, zdolať cyklistickú trať cez Slovensko z dĺžkou 315km, zdolať najťažší jednodňový MTB maratón na svete v rakúskom Salzkammergute s dĺžkou 211km a prevýšením cez 7000 metrov. ...aj dosť nie? Nieee, ešte nie :-) Ďalej sa postavíme na štart Ironmana, niekoľko ďalších bežeckých, či cyklistických maratónov, polmaratónov. Chystáme sa absolvovať i nejaké cross triatlony, crossy, duatlony, či aquathlony.

Postupne sa Vám pokúsime predstaviť naše najvyššie ciele: dnes to bude Nízkotatranská stíhačka, čo je 100km beh dvojíc cez hrebene Nízkych Tatier. Prevýšenie je cez 5400m. Na tento pretek sa mohlo prihlásiť veľmi malé a obmedzené množstvo vybraných družstiev. Nás tu budú zastupovať Matúš Vnenčák a Matej Fabšík. Chalani majú mnohé skúsenosti s bežeckými a skialpinistickými pretekmi, absolvovali súťaže vysokohorských nosičov a ich momentálnou ambíciou je byť na bedni tohoto 100km super náročného behu (treba si domyslieť dôsledky prevýšenia a nevyspytateľného počasia). Čím je tento beh ešte náročnejším? Všetko si nesiete so sebou, od čelovky, cez lekárničku až po stravovanie. Výsledný čas družstva sa počíta až po príchode druhého člena štafety, čo znamená, že ak chcete uspieť, musíte uspieť ako team. Nízkotatranská stíhačka je kvalifikačným pretekom na Ultra trail du Mont Blanc. Matúš a Matej sa na tomto preteku zúčastnia za 47 dní. Veríme, že sa s nástrahami trate popasujú a vzájomne budú zo svojej spolupráce profitovať. Držíme palce a o výsledku Vás budeme informovať.

Matúš Vnenčák