Aktuality

02.04.2012

ČSOB Bratislava maratón 2012

Takže tento víkend sme sa už tradične zúčastnili na ČSOB bratislavskom maratóne. Už v sobotu sa na trať preteku na 10km postavila Ivanka Kmiťová, ktorá zdolala trať za 1:01h. Čas síce nie je najlepší, ale na to, že to bol jej 5 pretek v živote to bolo výborné. Navyše Ivana za posledne mesiace urobila veľký pokrok, čo bolo cítiť hlavne v adaptácií na zaťaženie (konečne ju už neboleli okostice, relatívne ľahšie subjektívne pocity pri behu).

V nedeľu si svoju výzvu splnil Tibor Mišutka, ktorý si zabehol svoj prvý polmaratón v živote. Cieľom bolo prekonať vzdialenosť a dobehnúť do cieľa, na čas sme sa nesústredili. Nakoniec z toho bol čas nad očakávanie a to 1:52h.

Janko Jarábek si opäť po roku vylepšil svoje maximum (o 3 min) a zabehol svoj 3 polmaratón za 1:39h.

Štefan Čuvala išiel polmaratón ako podpora prvého ženského štafetového teamu, ktorý sa snažil potiahnuť na veterných úsekoch, jeho čas bol 1:40h.

Najväčšie ohnivká sme mali v štafetových behoch. P’art of Heart postavil do štafiet 3 teamy. Jeden mužský, ktorý mal ambície na víťazstvo a dva ženské teamy. Mužský team v zložení Štefan Summerling, Peter Žiška, Ondrej Piják a Matúš Vnenčák obsadil nakoniec 2. Miesto so stratou 1:30min na víťaznú štafetu behame.sk. Chlapci si počínali skvele a po druhom úseku ešte boli na čele, no v závere sa už prejavila väčšia kvalita súpera (hlavne v špecializácií na cestné behy). S druhým miestom sme však spokojný, keďže vzhľadom na horšie poveternostné podmienky sme si urobili na trati osobák s časom 1:09h S vyplazeným jazykom

Ženský A team tvorila skupina pretekárok, menovite Diana Tešovičová, Ľudmila Kollárová, Michaela Kančevová a Jarmila Vitovičová. Štafeta sa umiestnila s časom 1:39h na výbornom 34.mieste (z 300 štafiet) a bola to prvá ženská štafeta!!! Dievčatá treba za výkon pochváliť, Diana dala 5km za 21min, Ľudka posledné 3 mesiace behávala 1x do týždňa, Miška bežala so sprejom na astmu (kvôli alergiám, ...má asi všetky čo existujú Usmiaty ) a Jarka sa po dlhej prestávke iba rozklusáva. O rok by sme boli radi, keby aj dievčenské teamy mali svoju kategóriu, keďže takto sú diskriminované (nemajú šancu uspieť v konkurencií mužských štafiet).

Ženský B team bol tvorený rekreačnými bežkyňami, ktoré berú beh ako doplnok k svojim športovým disciplínam. Prvý úsek išla Lu Pešková a musím povedať, ž celkom slušne na cyklistku, s druhým sa popasovala Saška Geržová, ktorej jediným súperom bol vetrík Usmiaty Tretí úsek išla Julka Remáková, ktorej naopak vietor a ani nejaká tá vločka nevadia, behom sa bavila a užívala si ho. Posledný úsek finishovala Nika Duffková. A to že neskutočne (viď foto). Pre Veroniku to bol prvý súťažný beh v živote a zvládla ho bravúrne, navyše dostala najťažšiu a najdlhšiu časť štafety (treba pripomenúť, že Nika je taktiež ťažká alergička a preto jej výkon má o to vyššiu hodnotu).Úžasný

Takže takto nám dopadla prvá veľká hromadná akcia letnej sezóny Žmurkajúci Všetkým pretekárom musíme poďakovať za skvelé výkony. Reprezentovali seba, spoločnosť P’art of Heart a jej hodnoty a taktiež spoločnosť TriGranit, ktorá nás výraznou mierou podporila, za čo jej patrí veľká vďaka. Ďakujeme aj všetkým fanúšikom, rodinným príslušníkom, priateľom a priateľkám za podporu. Už teray sa tešíme na ďalšiu akciu, ktorou bude pretek Devín-Bratislava.