Aktuality

27.03.2012

Prvá výzva – ČSOB Bratislavský maratón

Tak ako po minulé roky, tak i tento sme sa rozhodli postaviť na ČSOB maratón team, ktorý nás bude reprezentovať. No a nie jeden, ale rovno tri Žmurkajúci (za čo musíme hlavne poďakovať nášmu sponzorovi, spoločnosti TriGranit).

Náš mužský team budú reprezentovať:

Peter Žiška – skromný chalan z malej dedinky Hybe. Peter je dlhoročný elitný bežec na lyžiach a veľmi kvalitný krosový bežec.

Ondrej Piják – slovenský reprezentant v orientačnom behu, ktorý má za sebou veľa úspechov z rôznych bežeckých pretekov

Štefan Summerling – jediný bežec špecialista, kvalita s mnohými skúsenosťami z minulosti. Štefan bude náš žolík.

Matúš Vnenčák – jeden z najlepších bežcov do vrchu na Slovensku, ktorý sa tento rok nominoval na legendárne ultramaratónske preteky na Mount Blanc.

Chalani majú jediný cieľ a tým je byť viac ako vyrovnaným súperom pre team behame.sk   ...poviem to inak, mieria najvyššie, tým že chcú prekonať svoje možnosti, hranice, limity.

Dievčenské družstvá máme dve:

Prvé tvorí Jarka Vitovič, Diana Tešovičová, Ľudmila Kollárová a Michaela Kančevová. Jarka je mladá bežkyňa, ME z canicrossu 2010, Diana je skúsená bežkyňa s mnohými úspechmi, Ľudka je nezmar Smejúci sa a Miška je veľmi cieľavedomá a zanietená športovkyňa. Dievčatá bohužiaľ v štafetách nemajú kategóriu, ...čo však nejako veľmi nevadí, keďže cieľom je prekonať svoj komfort a posunúť svoj výkon na vyššiu úroveň.

Druhý team tvorí Lucia Pešková, Saška Geržová, Veronika Duffková a Martina Strýčková. Kočky nie sú bežkyne, ale zato veľmi zanietené športovkyne (lyžujú, jazdia bike, behajú, plávajú, po večeroch štrikujú Usmiaty ).

V jednotlivcoch sa na štart postavia Ján Jarábek, Tibor Mišutka a Štefan Čuvala (všetci polmaratón). Janko ide po dlhej dobe súťažný test (ako je na tom po zdravotných komplikáciách), Tibor ide svoju premiéru a teda i svoj challange, na ktorý sa pripravoval pol roka a Štefan ide v rámci všeobecnej vytrvalostnej prípravy, keďže jeho cieľ na túto sezónu je plavecký maratón na 10km.

Tak prosím buďte s nami, ...ideme bojovať

                                                                                                                 P’art of Heart