Aktuality

13.06.2011

Takmer na vrchole

... a tým nemyslím sex! Miloš Bardiovský, telesne postihnutý atlét v skupine F32, vyhral Medzinárodné Majstrovstvá Českej Republiky v Novom Měste n. Metují, najlepším výkonom celého podujatia, kedy v disku hodil 20,14 m, čo je len 16 cm za svetovým rekordom!!! Pre Miloša to bol osobáčik, ktorým si potvrdil miesto v slovenskej reprezentácií telesne postihnutých atlétov. Jemu i trénerovi gratulujeme.

Adrián Vaško, guliar v F56, skončil na treťom mieste s priemerným výkonom 9,76 m. Aďovi chýba silový komponent, preto dostal za úlohu dotrénovať jeho maximálnu a výbušnú zložku.

V Horných Orešanoch sa uskutočnil tradičný crossový beh, na ktorom sa za naše zoskupenie P'art of Heart zúčastnila Silvia Púchovská. V kategórii žien 35-49r. sa umiestnila na krásnom 15.mieste. Na to, že to bol jej druhý štart v živote, to považujeme za výborný výsledok. Silvia trénuje 3 roky, z toho 3 mesiace s nami. Momentálne sa pripravujeme na košický polmaratón, ktorý je veľkým cieľom tejto cieľavedomej bežkyne ;)
Na súťaži sa zúčastnila aj Broňka Šimová, ktorá skončila len pár sekúnd pred Silviou. Gratulujeme :)

Prvý ročník karpatského MTB maratónu v Kuchyni sa skončil pre Luciu Peškovú úspechom. Skončila síce na poslednom mieste v kategórií, ale dokončila pretek, čo v daných podmienkach je uznaním, keďže Lucka išla zatiaľ svoju najdlhšiu trať (3x v živote) a navyše v daždi. A keby len to, ... Lu dávala aj prvú pomoc pretekárovi, ktorý sa dosť nepríjemne zranil.
Sme radi, že naši pretekári majú hodnoty na správnom mieste, teda, že si uvedomujú, že zdravie je prednejšie ako výkon!

Všetkým našim (a nielen našim) pretekárom gratulujeme k výsledkom. Sme radi, že si plnia svoje ciele, že majú radosť a že sú šťastní.