Aktuality

17.04.2011

Kaktusbike svätojursky maratón

V sobotu sa aj naši športovci zúčastnili Kaktusbike svätojurského maratónu, kde Janka Madarasz sa v kategórii žien nad 50 rokov umiestnila na 1.mieste (medzi ženami skončila na solídnom 13.mieste). Tento pretek bol pre ňu zahrievacím, keďže bola 1,5 týždňa po chorobe. Pre Janku bude hlavným cieľom obhajoba titulu na najťažšom maratóne v Európe v rakúskom Salzkammergute.

Na preteku sa zúčastnil aj Janko Gološinec, ktorý tento pretek poňal takisto tréningovo. V rámci prípravy na 200km trať Salzkammergut Trophy, absolvoval dlhú trasu svätojurského maratónu, kde sa v kategórii mužov nad 40 rokov umiestnil na 14.mieste.

V nedeľu MTB pretek pokračoval bežeckým krosom z Rače na Kamzík. Janka Madarasz svoju kategóriu opäť vyhrala a potvrdila, že je všestranným športovcom. Pretek však odhalil i nedostatky, na ktorých začíname okamžite pracovať.

Na ďalšom veľkom bežeckom podujatí sa zúčastnila Bronislava Šimová, ktorá si vo Viedni, kde sa konal Viedenský maratón, zabehla svoj prvý polmaratón s časom 2:05:29h.

Všetkým srdiečkam gratulujeme. Veríme, že ich láska, viera, zdravie a vôľa sa bude i naďalej posilňovať.