News

04.08.2013

Extrémne podmienky Slovakmana

Tento rok sme sa opäť rozhodli zúčastniť Slovakmana, slovenského Ironmana v kategórií štafiet (3,8km plávania – 180km cestnej cyklistiky – 42km behu). Postavili sme 3 štafety, dve mužské a jednu ženskú. Cieľom bolo ako vždy posunúť svoje hranice. Či sa nám to podarilo zhodnoťte sami. Pretek nám tento rok výrazne ovplyvnilo počasie (37st. v tieni a možno aj 50st. na slnku S vyplazeným jazykom ), no nič to nezmenilo na tom, že sme mali skvelú zábavu a zážitok Žmurkajúci

P‘art of Heart A v zložení Juraj Hlávek (plávanie), Robo Janžo, Dano Klúčik a Martin Fraňo (cestná cyklistika), Matej Fabšík a Peter Žiška (beh) sa umiestnili na 1.mieste! Úžasný Juraj vyplával na 8. mieste v celkovom poradí a ako 4tý štafetár, so stratou asi 7 min na prvú štafetu. Chalani roztočili bike naozaj užasne a netrvalo dlho a náskok dotiahli. Ešte pred behom sme si vytvorili náskok asi o 20 min. Biková položka teamu bola vo včerajších pretekoch najrýchlejšou vôbec (išla sa priemerka asi 43km/h). Na behu preberal Matej, ktorý už spolu s Petrom vo výraznej horúčave točili tempo okolo 3:30-3:35. Peter bol navyše po zranení nohy (rozumej na členku 7 štichov, z ktorých mu trčali šnúrky Smejúci sa ). Beh bol opäť najrýchlejšou položkou štafety. Traťový rekord síce odolal (plávanie bolo o 5 min, bike o 2 min a beh taktiež len o 2 minúty horší oproti predchádzajúcemu roku), ale vzhľadom na podmienky, bol z nášho pohľadu výkon kvalitnejší (pred rokom bolo 33 stupňov podľa záznamu z Garmina, teraz 37st.).

P‘art of Heart B v zložení Štefan Čuvala (plávanie a beh), Milan Zekucia (bike a beh), Kubo Michalec (bike a beh), Matej Krištín (cestná cyklistika). Tento team mal troška smolu, nakoľko týždeň pred pretekom sa musel vysporiadať s náhlymi a nečakanými zdravotnými komplikáciami účastníkov štafety (Rišo Chrappa ochorel, Martin Gregor sa zranil, Igor Semizorov nebol zdravotne v poriadku na preteky). Chalani teda ostali traja. Do teamu sa im podarilo získať Milana Zekuciu, ktorý sa ukázal byť veľmi dobrým tmelom teamu. Chalani sa teda rozhodli zabojovať vo štvorici. Plávanie začal Štefan, ktorý išiel vyrátane na 3 kolá (tak bolo totiž písané v propozíciách pretekov Nerozhodný ...bohužiaľ sa nedozvedel o zmene na 4 okruhy večer predtým, keďže chýbal na prezentácií trate). Po výbehu odovzdal chip cyklistovi. Až potom sa dozvedel, že sa plávajú 4 kolá a preto išiel doplávať aj posledné kolo. Po doplávaní sme sa boli hneď priznať do časomiery, že sa stala chyba a dohodli sme sa na dorátaní 20 min k nášmu plávaniu. Plavecká položka bola teda až 25ou najrýchlejšou spomedzi štafiet. Strata na prvú štafetu bola okolo 30 min. Chlapci však druhou najrýchlejšou bikovou položkou sa vrátili do hry. Najprv Milan a potom Kubo a Matej, išli tempo zhruba 39km/h. Po biku sme boli zhruba na 8 až 10. mieste. S behom sa vysporiadali Milan, Kubo a Štefan veľmi dobre, keď dobehli v treťom najrýchlejšom čase. Náš B team teda obsadil konečné 4.miestoPrekvapený Čas z minulého roku zostal nepokorený (minulý rok 8:56 a tento rok 8:59h), ale umiestnenie sme vylepšili o 2 miesta a na tretie nám chýbal kúsok. Najväčšiu stratu sme mali v plávaní a to zhruba 26 min, na biku zlepšenie o 18 min a na behu zlepšenie o 6 min).

P‘art of Heart W v zložení Julka Remáková (plávanie), Iveta Jašková (plávanie a beh), Katka Belzarová (bike a beh), Karin Bäumlová (bike a beh), Miška Svetkovičová (bike), Silvia Púchovská (beh). Ženy  obsadili krásne 28.miesto a teda sa oproti minulému roku posunuli o 4 miesta vyššie Úžasný Celkový čas bol len o 4 minúty horší ako pred rokom (tento rok 11:14h). Plávanie začala Julka, neskôr ju vystriedala na jedno kolo Iveta. Po plávaní bolo kočky na 32. mieste. Prišla však cyklistická časť, ktorá bola opäť excelentnou položkou. Tu zabrala Katka, Miška a Karin (stojí za zmienku jej čas na 60km-1:38h Prekvapený ). Biková položka bolo 27ou najrýchlejšou ...na to, že to bol čisto ženský team, to bol super výsledok a spomedzi ženských teamov to bol najrýchlejší čas. Beh odštartovala Silvia, nasledovala Katka, Iveta, Silvia, Karin, a do cieľa priviedla ženy opäť Iveta. Bežecká položka bola 28 najrýchlejšou. Naša štafeta nakoniec skončila ako druhá, v teamoch s čisto ženskou účasťou.

Viacerí včera potvrdili, že to boli asi najťažšie podmienky v akých športovali. Bolo dusno a veľmi teplo. Veľký rešpekt pre všetkých, čo sa včera postavili na štart štafiet,...ale hlavne na štart jednotlivcov. Bolo to obdivuhodne. Gratulujeme a ďakujeme všetkým zúčastnením.

Poďakovanie patrí aj usporiadateľom už tradične kvalitnej akcie.