Aktuality

07.04.2013

Štvrté miesto v teamoch

Takže máme za sebou ďalší ročník národného behu Devín-Bratislava, ktorý sa bežal v takmer ideálnom počasí (5 stupňov a takmer bezvetrie, sem tam fúklo aj do chrbta). Celkovo sme medzi teamami obsadili krásne 4.miesto. Skončili sme hneď za Behame.sk, Triaxxom a IBM. Na našom víťazstve sa najviac podieľal Peter Žiška (bežecké lyžovanie), ktorý v novom osobáku dobehol za 38:25min (zlepšil sa o viac ako minútu). Peter bol unavený, keďže len včera sa vrátil zo Štrbského Plesa, kde ukončil svoju zimnú sezónu. No aj napriek tomu išiel neskutočne S vyplazeným jazykom a skončil celkovo na 10.mieste (štvrtý Slovák v štartovom poli). Ako druhý dobehol Miško Glaus (kajak) s časom 40:57min a obsadil výborné 21.miesto. Michal sa bál, že nemá natrénované, keďže menej v poslednej dobe behával, no ako vidieť moc mu to neuškodilo. Ďalším časom prispel Kubo Michalec (cyklistika), prekvapenie dňa. Kubo sa hecol a išiel svoj osobák s časom 45:14min, čo bolo 84.miesto v kategórií. Kubo sa po tvrdej zime len rozbieha, jeho chvíle ešte len prídu Úžasný necháme sa prekvapiť, kam sa tohto roku posunie. Čuvala Štefan (kondičný športovec) dobehol v čase 47:13min, čo nie je síce jeho rekord, ale vzhľadom na tréningovú prípravu a zdravotný stav je s výsledkom veľmi spokojný.

To, že sa išla hrana, potvrdzuje aj výkon Christiana Stagsted Jakobsena (triatlon), ktorý po dobehu do cieľa ovracal reklamný panel S vyplazeným jazykom jeho čas bol 48:22min. Veľmi pekný výkon dosiahol i Peter Jasenovec (cyklistika), ktorý zabehol za 48:50min a zmestil sa do prvej 200 najlepších do 39.rokov. Na novopečeného tatu dobrý výkon, nie? Usmiaty Jakub Krako (lyžiar) sa po zimnej sezóne prehupol do letnej prípravy, kde si v rámci testu skúsil beh a zabehol ho v čase 1:08:10hod. Tibor Mišutka (cyklistika) sa tento rok obetoval a išiel ako sparing pre svoju klientku Žmurkajúci ktorej pomohol k výbornému času po 1:10:00hod. Lucka Pešková (cyklistika) si vyskúšala bežať bez bolesti Žmurkajúci a dobehla za solídnych 1:12:39hod.

Za zmienku stojí ešte Silvia Púchovská (beh), ktorá síce nesúťažila s nami, ale išla za náš klub. Silvia si vylepšila osobák o 5 min a v kategórií žien nad 50.rokov skončila na 5.mieste (takže najlepší výsledok dnes). Jej čas bol 1:05:27hod. Je to skvelý výsledok vzhľadom na oneskorenie prípravy vplyvom zdravotných problémov, ktoré ju dlhšie zužovali. Momentálne je však v poriadku a jej čas ešte len prichádza Úžasný

Bohužiaľ sa k nám už nemohol pridať Matúš Vnenčák (horský beh, skialp), nakoľko si pri skialpe mierne natiahol väzivá v kolene Zamračený Matej Fabšík (horský beh, skialp) sa rozhodol uprednostniť odpočinok nakoľko chce ísť na týždeň MSR v cestnom behu. Matúšovi prajeme skoré uzdravenie a Matejovi držíme palce, minimálne na osobák.

Všetkým zúčastneným chceme dnes poďakovať za ďalší super deň a reprezentáciu teamu. Boli ste skvelí, o čom svedčia vaše osobné rekordy a skvelé výkony. Organizátorom patrí vďaka za bezchybné preteky. Takže ďakujeme.