Aktuality

05.08.2012

Slovakman - zlomili sme slovenský rekord v štafete!!!

Slovakman, slovenský Ironman s tradičnými dĺžkami 3,9km plávania – 180km bicyklovania – 42km behu, sa konal v túto horúcu sobotu v kúpeľnom meste Piešťany. Po našom minuloročnom prvom ročníku v Pieštaňoch (celkovo to bol tentoraz 10. ročník) sme boli rozhodnutí sa zúčastniť znova, nakoľko sme boli spokojní s organizáciou celého podujatia. V roku 2011 sme postavili jednu štafetu P’art of Heart (4 členovia), ktorá skončila na krásnom druhom mieste. Z chýb sme sa poučili Žmurkajúci V roku 2012 sme sa rozhodli postaviť 4 štafety. Dve štafety mužské a dve ženské. Dve zastupovali P’art of Heart a dve zastupovali ISC [International Sport Club].

 

Naša púť začala už v piatok, keď sme sa stretli na spoločnom ubytovaní. To nebolo úplne podľa našich predstáv a musíme povedať, že skutočná Sparta (Kubo®) nám začala už v piatok večer (zase sa raz stalo, že „slovenský podnikateľ“ dal na ubytovací server fotky, ktoré vôbec nekorešpondentovali s realitou). Ubytovanie bolo katastrofálne, ...za čo sa chceme všetkým ospravedlniť. Našťastie však u nás platí pravidlo, že nie je dôležite kde si, ale s kým si - a preto dobrá nálada v teame všetko zachránila. Chalani sa rozhodli spať vonku pod nebom, ženy spali v centre Sparty Kričiaci

V sobotu boli všetci načas, takže sme sa vyhli zbytočným stresom. Prví odštartovali za veľkého aplauzu jednotlivci. Päť minút po nich pustili aj štafety. 

 

P’art of Heart men – Cieľom bolo vyhrať, predbehnúť najrýchlejšieho jednotlivca a dokončiť do 8 hodín. Juraj Hlávek mal dva ciele. Prvý, vyplávať do 50 min a druhý, poraziť minuloročnú rivalku Agátu Malíkovú. Jeden sa mu podaril, ...hádajte ktorý? Usmiaty Agátka išla super preteky Žmurkajúci Juraj nakoniec vyplával na solídnom 4.mieste s časom 49:35min. Predal Robovi Janžovi, ktorý si strúhol prvých 60km s priemerkou okolo 39-41km (nevedel presne, sústredil sa na pocity a nemal merač). Ďalšiu predávku prevzal Dano Klúčik, ktorý sa za 1:30h vrátil s ďalšou várkou 60km. Posledný úsek bral špecialista Braňo Karas, ktorý si riadne 'siahol' a predával prvej bežeckej štafete s náskokom asi 6 minút na druhú štafetu MMM. Cyklistická zložka bola za 4:22,26, čo bolo prvé miesto. Bežeckú štafetu prevzal matador Úžasný Peter Žiška, ktorý doslova vyšprintoval na prvý úsek. Nebol by to chlapec z Tatier, keby si nešlahol o 700m dlhší úsek. Nebolo to však schválne, zablúdil a za ním ešte i ďalší bežci (na jednom mieste bola trať zle značená). Ďalej preberal Marcel Matanin. Úseky si chalani rozdelili po 7km častiach a na 33 stupňoch Celzia, dobehli za 2:30h celý maratón. Bol to druhý najrýchlejši čas. Celkovo borcom namerali čas 7:43,38h, čo je nový slovenský rekord v štafetách!!!

ISC men – chlapci, chceli robit tieň štafete P’art of Heart men, čo sa im dlhú dobu aj darilo. Ďalším cieľom bol čas pod 9:30h. Ako prvý vyplával Tomáš Bartaky (náš plavecký tréner), ktorý mal za cieľ ísť trať do hodiny. Trošku sa nám Tomáš chvíľu vyhováral, že je šprintér a že nevie, či to dá, ale potom jednoznačne s hodinou súhlasil. Nakoniec nás všetkých prekvapil, keď doplával za krásnych 51:53m (8.miesto), čo je na šprintéra naozaj pekný čas. Od Tomáša preberal Tibor Mišutka, ktorý mal za cieľ ísť bike priemerkou nad 34km/h (60km). Tibi zabojoval a ako prvý prišiel so „slinou na papuli“ (to bola podmienka ukončenia disciplíny), kedy išiel priemerkou cez 36km/h. Druhý 60km úsek si prebral Adam Čapucha. Išiel taktiež výborný čas, ktorý zakončil silnou slinou S vyplazeným jazykom Tretí a posledný úsek prebral Kubo Michalec. Kubo zabojoval a dotiahol cyklistickú zložku do 8.najlepšieho času (5:02,41h). Chalani išli svoje 'best' a ISC men tak mohli prevziať bežeckú štafetu na výbornom mieste. Na prvú bežeckú zložku nastúpil Štefan Čuvala, ktorý sa vzájomne striedal a hecoval s co-patriotom Rišom Chrappom. Chalani išli v tempe zhruba 4:16 min/km. Cieľom bolo dať maratón pod 3 hodiny, čo sa im však nepodarilo, keďže Richman dostal úpal Smejúci sa a nakoniec bol rád, že dobehol so slinou (i s penou okolo 'papule' S vyplazeným jazykom ). Richi sa po behu nechal pozvať na večeru do stanu prvej pomoci (čím pokračoval v tradícii). Bežecká položka zvládnutá za 3:01,14h (5.miesto). Celkovo chalani z ISC však dosiahli čas 8:56,36h a teda svoj predpoklad prekonali o vyše pol hodiny!!! Úžasný

 

P’art of Heart women – Cieľom bolo ísť pod 12:30h. Plávanie začala Zuzana Bachnárová, ktorá ako je u nej obvyklé, zaplávala skvelý čas pod 1 hod!!! (59:20min, čo bolo celkovo 15.miesto). Na biku predávala Katke Bergendi, ktorá prvých 30km v ideálnom počasí, dala niečo málo cez hodinku. Katka nemusela,...ale došla tiež so slinou S vyplazeným jazykom Ďalší úsek prebrala Janka Madarasz, ktorá išla svoj vysoký štandart (60km v kuse a v tempe máličko cez 31km/h). Štvrtý cyklistický úsek prebrala Monika Palečková, ktorá podobne išla niečo máličko cez dve hodiny svojich 60km. Posledný úsek mala opäť Katka, ktorá však už mierne spomalila (zdvíhal sa jemný vietor). Baby dali cyklistickú zložku za 6:13,39h, čo bolo celkovo 34.miesto. Na bežeckom úseku preberala Janka Madarasz, na ktorej sa už mierne prejavila únava z 'cesťáku' a úsek dokončila za 38:50min (pre ňu priemer). Ďalej sa už striedali Silvia Púchovská a Ľudmila Kollár. Obidve sa nevyhli chybe, kedy prvý úsek prepálili Šliapol vedľa Z chyby sa však poučili a v ďalšich kolách svoje časy už len zlepšovali (prvý krát na takýchto pretekoch so striedavou bežeckou zložkou). Silvia išla 3x7km a Ľudka 2x7km, ale o to rýchlejšie. Nakoniec bežecká zložka dokončená za 3:55,58h, čo bolo 32.miesto. Baby mali za cieľ ísť pod 12:30h, nakoniec však ich výsledný čas bol 11:10,04h, čím predpoklady prekonali o viac ako jeden a štvrť hodiny!!! Úžasný

 

ISC women – mnohí si mysleli, že čo za „modelečky“ Bozkajúci  to sem prišlo súťažiť (ďalšia pridaná hodnota tohoto výkonnostne kvalitného teamu), ale realita je taká, že baby sa počas celého roku vzdali svojho komfortu, aby sa mohli na tento pretek pripraviť a natrénovať. To potom priamo pretavili aj do sobotného výkonu. Plávanie začala Martina Strýčková. Vo veľmi slušnom čase (zhruba 20 min) pokorila 950m úsek. Na druhý úsek nastúpila Miška Kančevová, ktorá sa chvíľku trápila s chaluhami (ale to všetci), nakoniec však tiež prišla v čase niečo málo cez 20min.  Išla väčšinu trate kraulom Žmurkajúci. Tretí úsek absolvovala Alexandra Geržová a čas mala niečo málo cez 20 min. Posledný úsek absolvovala najrýchlejšia Julka Remáková. Išla ako 'torpédo' a vyšla v čase okolo 17 min. Celkový čas bol 1:19,09h, čo stačilo na 32.miesto. Julka potom odovzdala štafetu cyklistickému želiezku Kike Perceovej, ktorá nesklamala a absolvovala najdlhší 90km úsek vo výbornom čase (tempo okolo 30km/h). Ako druhá preberala cyklistickú štafetu Martina Strýčková. Išla iba jeden úsek, ale išla ho tempom nad 30km/h Úžasný Maťka prekvapila všetkých, aj svojho osedlaného „Williho“. Posledné dva úseky si zobrala Lucka Pešková, ktorá zabojovala a došla na odovzdávku niečo málo cez dve hodiny. Celková cyklistická časť trvala 6:07,26h, čo bolo 31.miesto. Na prvý bežecký úsek nastúpila Michaela a zvládla ho za 38:50min. Ďalši bežecký úsek si zobrala Saška Geržová. Na svoje pomery sa Saša hecla a dala výborný čas okolo 38 min (takto rýchlo zvyčajne nebeháva ani pred včelááámi Usmiaty ). Tretí úsek išla Lucka Pešková, u ktorej sa podobne ako u Janky v rivalskej štafete, prejavila únava z „cesťáku“. Lucka spomalila a dobehla približne za 55min (Lucia ale nebeháva). Preberala Maťka, išla jeden úsek a toľko obávaný beh sa jej čoskoro skončil (zhruba 38-39 min). Predposledný úsek bežala Julka Remáková a to za 38 min a nejaké 'drobné' ...asi 50 'drobných' Usmiaty Posledný úsek si zobrala Miška, ktorá finishovala s časom bežeckej zložky 4:02,57h, čo bolo 33.miesto. Celkovo kočky zaknihovali umiestnenie na 33.mieste s časom 11:30,17h. Svoj predpokladaný čas prekonali o hodinu!!!

 

Slovakman bol po prvý raz MSR a tiež MČR. Zúčastnilo sa na ňom veľa domácich i zahraničných pretekárov. Medzi nimi aj Petr Vabroušek, ktorý nakoniec vyhral súťaž jednotlivcov s časom 8:24,44h, pred slovenským majstrom Karolom Džalajom (8:28,22h). Medzi ženami vyhrala Vykoukalova Simona, ktorá išla svoj druhý Ironman v živote (zlepšila si „osobák“ o pol hodinu). Jej čas bol 9:59,09h. Porazila našu majsterku Kiku Lapinovú o 8 minút.

Akcia mala opäť veľmi vydarený priebeh, vyšlo výborné počasie (síce teplo, ale aspoň s minimom vetra), voda nebola chladná (chaluhy však brzdili plavcov podať čo najlepší výkon), bike bol bez väčších zranení (1 prilba naopak – nie v našom teame), beh tradične výborný (jedno zlé značenie, inak bez chýb).

A preto by sme radi poďakovali usporiadateľovi za skvelú akciu a veľmi príjemnou atmosférou. Radi sa k Vám znopva vrátime.

Ďakujeme mnohým fans, ktorí nás po celú dobu fotili, povzbudzovali a boli pre nás oporou. Vďaka!

A na záver gratulujeme všetkým účastníkom. Pre jednotlivcov veľký rešpekt, pre štafety obdiv za výkon. Všetkým štafetárom z P'art of Heart a ISC, ktorí prišli, zúčastnili sa a nechali na trati srdce (bez ohľadu na výsledok), patrí naša poklona. Veríme, že Vás tieto skusenosti posunuli ďalej a že teraz budete motivovaní siahať po ďalších a hlavne vyšších životných cieloch (či už v športovej, alebo inej oblasti).

 

                                                                                                    P'art of Heart & ISC