Aktuality

15.04.2012

Splnili sme ďalšie ciele ...

...menovite Silvia „Sunny“ Puchovská odbehla svoj prvý maratón v živote a to vo veľkom štýle. Trať zvládla za očakávaných 4:16:14hod (aspoň teda očakávania trénera boli v rozmedzí 4:15 – 4:20h). Bežala vo Viedni spolu s 36 000 bežcami a umiestnila sa výbornom 4211. mieste. Tempo si výborne rozložila, kedy všetky 5km úseky išla v rozmedzí 29 až 32 min. Polmaratón zvládla za 2:04:09h a druhú polku bežala za 2:12:05h. Silvia si minulý rok splnila cieľ, keď dobehla národný beh Devín - Bratislava v čase 1:10h (11,6km), ...no a o rok neskôr si „šupla“ hneď maratónik Úžasný (Sunny má síce útle telo, ale o to silnejšiu vôľu Žmurkajúci  ). Silvií gratulujeme a veríme, že sa s nami podeli aj o jej pocity zo svojho prvého maratónu.

Ďalší splnený cieľ má Rasťo Mitašik, ktorý si dnes zabehol spomínaný národný beh Devín – Bratislava. Cieľom bol dobeh, ktorý sa nám podaril (žeby o rok tiež na maratón? Smejúci sa ) Očakávania trénera boli na 1:12 až 1:14h, no tie sa nám bohužiaľ nepodarilo splniť a Rasťo dobehol za 1:17:51h (4418.miesto), keďže mu v posledných kilometroch „odišla hlava“. Napriek tomu svoj cieľ splnil!

Na behu sa zúčastnili aj Ľudka Kollárová, Ivka Kmiťová a Lucka Pešková. Ľudka dala za skvelých 1:05:51h (374.miesto), čo je vzhľadom na to, že mala tento týždeň 4 ťažké tréningy výborne umiestnenie (budeme radi, ak bude ďalší týždeň viacej odpočívať Nevinný ). Ivka zabehla s úplným prehľadom za 1:14:01h. Začiatok išla spolu s Rasťom. Keď odčítame 3 min chôdze na štarte a 3 ťažké tréningy 3 dni po sebe, je to slušný výsledok na „vykluskanie“ (802.miesto). Lucka opäť s bolesťami achilovej šlachy dobehla za 1:15:32h. Lucka oddnes dostáva odporúčanie viacej nebehať  Kričiaci ! (beh je pre ňu len doplnkom k biku, ktorý je pre ňu prioritou, takže by to nemalo byť také bolestivé Žmurkajúci ).

Športovcom gratulujeme za ich silu, vydrž, odhodlanosť, zacielenosť a hodnoty, ktorými nás i seba prezentujú!

Takže ako vidieť, úspešný víkend za nami a nové výzvy pred nami. Blížia sa prvé MTB maratóny, tak sme zvedaví v akom svetle sa ukážu naši borci.