Aktuality

21.01.2012

1.Zimný MTB maratón v Bratislave

V dnešný deň sa v Malých Karpatoch konal 1.Zimný MTB maratón s dĺžkou 29km. Trať bola poznačená počasím, ktoré nebolo moc vľúdne. Napriek tomu sa na štart postavilo okolo 360 ľudí. Medzi nimi i naši športovci. Janka Madarasz vyhrala kategóriu žien nad 40 rokov a celkovo medzi ženami skončila na 7. mieste. Test dopadol podľa očakávaní. Dôležité bolo na ťažkej trati sa nezraniť.
Druhou bojovníčkou bola Lu Peško, ktorá skončila celkovo na 9.mieste, v kategórií žien do 29 rokov skončila na 5. mieste (15. min od bedňovej pozície). Lucka bola super odpočinutá a trať mala viackrát prejdenú. Pretek bol pre ňu testom a ukazal jej rezervy, na ktorých musí do leta popracovať.
Ďalšími borcami, ktorých musíme spomenť sú Monika Palečková, ktorá medzi ženami nad 40 rokov skončila na fantastickom 2. mieste (ale s veľkou startou na Janku), Dano Klučik, ktorý v minisúboji porazil tréningového rivala Matúša Uhera. Celkovo mužskú kategóriu vyhral dosť suverénne Dominik Turan a ženskú Miška Maláriková. Všetkým gratulujeme. Zajtra pretek pokračuje druhou časťou a to behom na 10km. Držíme palce Žmurkajúci