Aktuality

14.01.2012

Peter Neumann na prvých pretekoch s komplikáciami

Slovenská výprava Petra Neumanna má za sebou prvé preteky v rakúskom Hochfugen, kde sa konali lyžiarske freeridové medzinárodne preteky. Peter bol na tomto mieste prvý krát v živote, takže netušil do čoho presne ide. Snehové podmienky boli úžasné. Poveternostne to však bolo horšie, kedže nad kopcom bola hustá hmla. Preteky však neodložili a súťaž sa dnes uskutočnila.
Po stresovom začiatku, kedy si Peter zabudol zobrať lopatu (musel sa po ňu vrátiť a na štarte sa na neho muselo čakať) sa pustil do žlabu (lyžiarky si zapínal za jazdy Kričiaci ). Prvú časť trate zvládol na výbornú, no v druhej sa mierne stratil (vystresovanie plus hmla). Celkovo teda skončil na solídnom 22.mieste zo 40tich pretekárov. Keby nespravil osudnú chybu, tak mohol byť o 10 priečok vyššie  ...no ale kedže KEBY u nás neexistuje, tak sa na organizačnú prípravu pretekára pozeráme dosť kriticky a 22.miesto nehodnotíme pozitívne.
Podpornému teamu ďakujeme za spoluprácu a podporu Žmurkajúci (nabudúce kontrolu výbavy máte na starosti vy).