Aktuality

15.10.2011

Ako nebežci vedia behať ...alebo 3. miesto na MSR v crosse štafiet!

Dnes sme boli účastníkmi Majstrovstiev Slovenskej republiky v crose štafiet a firemných behov v Mariánke. Bola to prvá súťaž podobného typu na Slovensku (pod záštitou SAZ), takže organizátorom z RunForFun vďaka za možnosť. Nepochopili sme však, že nás usporiadateľ 3 dni pred pretekom z firemných štafiet odhlásil, nakoľko sme sa pod živnosťou, či neziskovkou nemohli zúčastniť v tejto kategórii.
Každopádne sme zostavili štafetu P'art of Heart v kategórii 'štafiet'. Team tvoril Dano Klúčik (cyklista), Martin Markech (cyklista) a Peťo Žiška (bežec na lyžiach).
Dano išiel prvý úsek, dobehol na 4.mieste so stratou zhruba 35 sek na tretieho borca, predal Maťovi, ktorý náskok stiahol o zhruba 10 sek, na 25 sek od tretieho a do posledného úseku sme poslali nášho čierneho koňa Piertiho  ...a ten si dobehol tretieho a potom aj druhého Usmiaty Nakoniec sme však skončili na 3.mieste, keďže Peter si pomýlil cieľovú čiaru s čiarou odovzdávky a posledných 5 metrov vypustil. Prehrali sme o 0,0001 sek. Takéto 'Pyrhovo víťazstvo' sme teda ešte nezažili Smejúci sa Peťo napriek tomu podal heroický výkon so srdcom, keďže dobehol borca zo slovenskej atletickej špičky. Ako nebežci si chlapci za svoj výkon zaslúžia okrem medaile na MSR aj naše uznanie.
Janka Madarasz štartovala v štafete Kolečka MTB a svojím kvalitným výkonom pomohla teamu k výbornému výsledku Žmurkajúci