News

27.08.2011

Cross Triathlon in Senica

Tohtoročná Senica bola vyvrcholením cross triatlonovej série H-Triatlonu. Prvý krát sa počas jedného dňa konali dva preteky. Prvé boli preteky jednotlivcov a štafiet JA-TY-ON. Tu súťažil Richard Chrappa, Štefan Čuvala, Juraj Hlávek, Janka Madarasz a Tomáš Bartalský. Na súťaži sme mali skvelý podporný team v podobe Lucky Peškovej, Karin Bokolovej a Jurajovej mamy Usmiaty (už takto vopred ďakujeme za support lesbien Žmurkajúci ]

Juraj Hlávek – vyplával tento krát ako tretí (9:43min), keďže šetril sily na bike a beh. Bike išiel celkom obstojne na to, že na ňom veľa nejazdí (nemal ani spd) a behom si zabezpečil celkové tretie miesto v svojej kategórií. Bol to Jurajov prvý individuálny triatlon, takže výsledok úžasný (1:27:34h). Ak do budúcnosti popracuje na biku a behu, má šancu patriť do top 10 na Slovensku.

Janka Madarasz – plávanie išla prsiami no napriek tomu sa zlepšila oproti minulému roku o 9 min na 1km!!! Bike išla tradične dobre, na Adrianu Milotovú (prvú pretekárku) stratila len 6 min. Beh bol vytrápený, ...ale u koho nebol? Usmiaty Výsledkom bolo tretie miesto medzi ženami.

Richard Chrappa – že neplavec? ...aspoň to tvrdil pred pretekom Usmiaty Kilák plávania (bolo to asi 850-900m) dal za 13:21min!!! Bike išiel výborne vzhľadom na to, že je to mixnutý orientačný bežec/cyklista. Beh už troška vypúšťal a to ho stalo druhé miesto v kategórií. Bol to jeho prvý triatlon v živote, takže dosť veľká spokojnosť. Ak domaká plávanie, tak z neho bude na slovenské pomery naozaj dobrý triatlonista.  Celkový čas 1:23:06h (víťaz skupiny Tomáš Kubek z Triaxu mal čas 1:15:07h, ...dole klobúk).

Tomáš Bartalský – Tomáš je ski cross rider, takže pretek mal len v rámci letnej prípravy na zimnú sezónu. Tomáš išiel výborné plávanie, ...použil totiž svoju tajnú zbraň, nohy 14ky Usmiaty (15:26m). Ešte aj bike išiel ako pááán, ale na behu „vykapal“. Napriek tomu nová skúsenosť a hlavne nová psychická odolnosť.

Štefan Čuvala – plávanie išiel v neopréne (napriek teplu) a dal si svoj osobák 13:15min (opakujem bolo to v skutočnosti 850-900m). Bike i beh išiel na  dokončenie a bez vytrápenia (asi nechcel po 3 týždňoch znova okúsiť pocit úplného vyčerpania). Celkový čas 1:29:08h, čo znamenalo 7.miesto v kategórií.

Takže pre tento krát sme si nezvolili súťaž štafiet JA-TY-ON, ale išli sme každý za svoje triko. Hecovačka to bola pekná Usmiaty A zvíťazil Rišo.

Druhý pretek bol súťaž družstiev, kde súťažili teamy. Nakoniec sme prihlásili len jeden team, hoci sme mali v pláne prihlásiť dva. Tieto preteky boli súťažou 3 členov, kde každý jeden musel absolvovať aj plávanie, aj bike a aj beh, a museli trať absolvovať ako jeden celok, teda pokope. Štartovalo sa intervalovo po 1 minúte. Náš team tvoril Richard, Števo a Juraj. Plávanie samozrejme brzdil Števo, nakoľko bol zo skupiny najhorší plavec. Na plávaní boli naozaj brutálne vlny, no napriek tomu sa nám podarilo predbehnúť jeden team. Bike a beh bol v znamení teamovej práce, kde Jurajovi pomaly dochádzalo. Nakoniec sme si časom 46:30min ukoristili 3.miesto (predbehol nás prvý Triax a druhá Skalica s Petrom Hertlom na čele).

Jednoznačne výborný deň. Ďakujeme športovcom, ďakujeme organizátorom (dolu širák), našej skvelej podpore, fanúšikom (a že v Senici ich máme naozaj veľa Žmurkajúci ). Gratulácia patrí všetkým športovcom, nielen členom P’art of Heart, ...išli úžasne a každý jeden si zaslúži REŠPEKT!!!