Aktuality

31.07.2011

...v znamení boja

Intersport Stupava Trophy 2011 je za nami. Janka Madarasz sa v tréningovom preteku umiestnila na 1.mieste medzi ženami nad 50 rokov. Celkovo sa umiestnila na 14.mieste (z 54 účastníčok krátkej trate). U Janky je viditeľný výrazný tréningový výpadok, ktorý je zapríčinený dlhodobým zranením. Jej stav by sa mal už len zlepšovať, ...takže onedlho budeme môcť začať s novou prípravou na sezónu 2012.

Tomáš Bartalský (skicross rider) si vyskúšal už aj MTB maratón a pri svojej prvej účasti ho zvládol na výbornú. Za tréningový cieľ mal „bombovať“ kopce, ostatné „tabak“. Cieľ splnil do bodky. Škoda tých dvoch pádov na trati, ktoré boli zapríčinené jeho neskúsenosťou,...našťastie sa pri nich nezranil.

Lucka Pešková má ako vždy na koniec špeciálny odstavec J Lucka mala svoj ciel, ktorý by splnila (s prehľadom), ak by sa v 5 kilometri nestretla s tvrdohlavým stromom (predpokladám, že dub,...je najtvrdší J ). Treba však poznamenať, že stretnutie so stromom nebolo zapríčinené jej chybou, ale chybou staršieho pána. Pri strete si natrhla skrížny väz, no napriek zraneniu pokračovala ďalej a pretek dokončila. Lucia potvrdila svoju húževnatosť, za čo má náš veľký „RESPECT“ Skončila v druhej polke štartového poľa, no považujeme to za veľký úspech (vzhľadom na jej skúsenosti a neustále strety so stromami, bikermi, kameňmi). Nateraz však pre Lucku sezóna skončila, začína sa rehabilitácia.

No a teraz poďme na ďalší výrazný úspech. Matúš Vnenčák si skvele počínal v 3 etapovom bežeckom preteku, keď po prvej etape bol na 4. mieste (bol to šprint okolo Štrbského Plesa). V druhej etape však prišli Matúšove špecialitky a to kopce. V ťažkej konkurencii skončil v druhej etape na krásnom treťom mieste za Čechom Tomášom Ondráčekom a Marcelom Mataninom-Konečným. V tretej etape skončil opäť za týmito dvoma borcami a skončil tretí, pričom predbehol takých bežcov ako je Konštantín Kocián, Kučera Petr, či Holiga Ján (páni bežci). Takže skvelé tretie miesto, no čo povedať? Zaslúžene J

Gratulujeme všetkým atlétom a samozrejme i skvelým organizátorom a fanúšikom.