Aktuality

17.07.2011

Cez víkend ďalší splnený cieľ na Salzkammergut Trophy

Cez víkend sa konala jedna z najväčších MTB akcií v rakúskom Salzkammergute. Na nej sa zúčastnili aj naši športovci, konkrétne Lucia Pešková a Janko Gološinec.
Janko si išiel splniť svoj cieľ a to zdolať 211km trať so 7 tisícovým prevýšením. ...aaa? ZDOLAL Žmurkajúci !!! Už samotný čas hovorí o náročnosti preteku. Obsadil celkovo 317.miesto (88.v kategórii) s časom 15:36:32h. Zatiaľ som s ním len volal, ale prisľúbil nám urobiť report, tak sa už teraz tešte. Bol spokojný s výsledkom, traťou, počasím. Mal však pár technických problémov, ktoré mu síce psychicky narúšali priebeh, no pretek i napriek nim dokončil (ako inak S vyplazeným jazykom ).

Lucka sa taktiež vytrápila, hoci išla len 54km trať (bola jej doteraz najdlhšou). Jej čas 5:38h vyzerá síce na to, že okrem občerstvovačiek stála aj na vyhliadkach, aby si urobila fotečky, ...ale zdanie klame. Lucka išla čo sa dalo, ciele splnila do bodky (až na ten pád, ...som jej zabudol povedať, že už padať nemusí Usmiaty ). Dôležité je, že to zvládla, že nabrala nové skúsenosti a že sa posunula opäť o kúsok ďalej. Na tento rok (pre ňu prvý) sú to pekné a dosť veľké pokroky, keďže sa s MTB iba zoznamuje.

Obom športovcom gratulujeme a vyjadrujeme veľkú spokojnosť Žmurkajúci Gratulujeme i ďalším Slovákom na trati, ...úžasné vidieť zväčšujúci sa záujem ľudí o cyklistiku.