Aktuality

09.07.2011

Dnešný deň v znamení úspechu

Na štart dnešného cross triatlonu v skalickej Zlatníckej doline sa postavili 4 štafety P'art of Heart:

1. P'art of Heart men A - Juraj Hlávek, Daniel Klúčik, Štefan Čuvala. Juraj rozplával štafety skvelým spôsobom, keď z bazéna vybehol druhý s časom 11:47min, a vytvoril tak náskok 2 min pred druhou štafetou. Dano išiel tiež bike perfektným spôsobom, kde tretím najrýchlejším časom 59:11 stratil jeden a pol minúty na najlepšiu štafetu (P'art of Heart men B). Štefan sa snažil zhruba minutový náskok udržať, ale bohužial sa mu to nepodarilo a štafeta skončila na druhom mieste.

2. Na prvom mieste sa umiestnila teda partnerská štafeta P'art of Heart men B - Martin Gregor, Matúš Uher, Richard Chrappa. Martin síce stratil na plávaní 2 min, ale keďže toto bol jeho prvý pretek po 8 rokoch, dá sa to považovať za úspech. Matúš išiel ako píla a najrýchlejším bikerským časom medzi štafetármi (jedným z naj celkovo) stiahol na Dana asi minútu. Richard už potom v kopcoch natiahol krok a víťaztvo bolo doma.

3. P'art of Heart mix - Jožko Šimo, Tomáš Bartalský, Janka Madaraszová. Jožko neuveritelným výkonom doplával na 4. mieste celkovo (12:36m). Je to velký úspech, keď uvážime, že na pretekoch sa zúčastnili aj medailisti z MSR v plávaní. Tomáš sa na biku dostatočne vytrápil, podal však na jeho pomery heroický výkon, no napriek tomu to stačilo len na priemerných 1'37h. Janka absolvovala prvý pretek po zranení a išla taktiež dosť dobre po 6 týždňoch bez tréningu. Konečne miesto štafety bola 13.pozícia.

4. P'art o Heart women - Janka Buchamerová, Lucka Pešková, Broňka Šimová - Janka podala zatiaľ svoj najlepší výkon, kedy kilometer plávania zvládla za 16:42m. Odovzdávala Lucke, ktorá však mala na trati viacero problémov, ktoré však zvládla a do cieľa prišla (aj keď na konečných pozíciach). Broňka si dala svoju porciu a zvládla ju s prehľadom (aj keď kopce chodila).

Úžasné preteky, plné extrémov a adrenalínu, ďakujeme organizátorom, kulise, fanúšikom a hlavne skvelým pretekárom, ktorý nás reprezentovali. Gratulujem k Vašim úspechom.

No a veľmi čerstvá informácia, ktorá vyšla len pred pár minútami, Matej Fabšík a Matúš Vnečák skončili na neuveriteľnom druhom mieste v ultra trail (100km beh teamu s 5,5km prevýšením). Celkový čas 16:36h!!! Úžasne páni, dole klobúk, máte náš rešpekt. Normálne začíname rozmýšlať o 'Sieny slávy P'art of Heart'. Ak bude, máte tam svoje miesto :)